Sekundárne infekcie - Vectavir

Dajte si pozor na „spúšťače“ oparov

Ak vás herpes trápi pravidelne, môžete časom spozorovať určité spúšťače, ktoré tvorbu oparu vyvolávajú, a ľahšie tak predchádzať jeho vzniku.

Únava a choroba

Pozor na obdobie, keď sú všetci okolo vás prechladnutí a vy prichádzate do pravidelného styku s rôznymi vírusmi. Keď je vaša imunita oslabená, stávate sa náchylnejšími na ochorenia spôsobené vírusom herpes. Posilňujte svoju imunitu v priebehu celého roka, dbajte na dostatočný prísun vitamínov a ak to len trošku ide, vyhýbajte sa kontaktu s chorými osobami. Keď už predsa len cítite počiatočné svrbenie alebo sa vám na pere urobil pľuzgierik, siahnite po Vectavir tónovanom kréme, ktorý utlmí nepríjemnú bolesť a urýchli hojenie oparu.

Stres

Nie je náhoda, že opar sa objaví v ten najmenej vhodný okamih, napr. pred dôležitou schôdzkou. Častým spúšťačom oparov je totiž stres. Snažte sa vyvarovať stresových situácií. Nájdite si čas len pre seba, relaxujte a veľa spite.

Slnečné žiarenie

Ultrafialové žiarenie (UV) môže nielen poškodiť kožné bunky a spôsobiť ich predčasné starnutie, ale navyše môže aktivovať vírus, ktorý znovu zapríčiní výsev oparu. Či už idete v lete za slniečkom k moru alebo v zime na hory, používajte opaľovací krém a balzam na pery s vysokým UV faktorom. Ako prvú pomoc na cesty si pribaľte do batožiny Vectavir tónovaný krém na opary.

Zima a chlad

Vedeli ste, že oparom sa niekedy hovorí „zima“? Keď ortuť teplomera klesne pod nulu, vonku fúka chladný vietor a vzduch je suchší, sú vaše pery vystavené vyššiemu riziku narušenia, ktoré rovnako ako slnko môže spôsobiť tvorbu oparu. Používajte preto v chladnom počasí vyživujúce balzamy na pery, ktoré vaše pery zvláčnia a ochránia pred narušením. 

Hormóny

Hormonálne výkyvy, ako je menštruačný cyklus u žien, môžu byť jedným zo spúšťačov tvorby oparu. Ak spozorujete, že máte sklon k tvorbe oparov práve počas vášho menštruačného cyklu, majte v týchto dňoch po ruke Vectavir tónovaný krém na opary pre včasné začatie liečby.

Osoby nakazené oparom

Vyhnite sa aj len formálnemu bozkávaniu s cudzími osobami alebo s osobami, u ktorých je zjavný výskyt oparového ochorenia. Taktiež nepoužívajte žiadny spoločný riad s ďalšími osobami. Najrizikovejšia je fáza prasknutia pľuzgierikov, keď z oparov vyteká infikovaná tekutina.