Ak vás herpes trápi pravidelne, môžete časom spozorovať určité spúšťače, ktoré tvorbu oparu vyvolávajú, a ľahšie tak predchádzať jeho vzniku.
Pozor na obdobie, keď sú všetci okolo vás prechladnutí a vy prichádzate do pravidelného styku s rôznymi vírusmi. Keď je vaša imunita oslabená, stávate sa náchylnejšími na ochorenia spôsobené vírusom herpes. Posilňujte svoju imunitu v priebehu celého roka, dbajte na dostatočný prísun vitamínov a ak to len trošku ide, vyhýbajte sa kontaktu s chorými osobami. Keď už predsa len cítite počiatočné svrbenie alebo sa vám na pere urobil pľuzgierik, siahnite po Vectavir tónovanom kréme, ktorý utlmí nepríjemnú bolesť a urýchli hojenie oparu.
Nie je náhoda, že opar sa objaví v ten najmenej vhodný okamih, napr. pred dôležitou schôdzkou. Častým spúšťačom oparov je totiž stres. Snažte sa vyvarovať stresových situácií. Nájdite si čas len pre seba, relaxujte a veľa spite.
Ultrafialové žiarenie (UV) môže nielen poškodiť kožné bunky a spôsobiť ich predčasné starnutie, ale navyše môže aktivovať vírus, ktorý znovu zapríčiní výsev oparu. Či už idete v lete za slniečkom k moru alebo v zime na hory, používajte opaľovací krém a balzam na pery s vysokým UV faktorom. Ako prvú pomoc na cesty si pribaľte do batožiny Vectavir tónovaný krém na opary.
Vedeli ste, že oparom sa niekedy hovorí „zima“? Keď ortuť teplomera klesne pod nulu, vonku fúka chladný vietor a vzduch je suchší, sú vaše pery vystavené vyššiemu riziku narušenia, ktoré rovnako ako slnko môže spôsobiť tvorbu oparu. Používajte preto v chladnom počasí vyživujúce balzamy na pery, ktoré vaše pery zvláčnia a ochránia pred narušením.
Hormonálne výkyvy, ako je menštruačný cyklus u žien, môžu byť jedným zo spúšťačov tvorby oparu. Ak spozorujete, že máte sklon k tvorbe oparov práve počas vášho menštruačného cyklu, majte v týchto dňoch po ruke Vectavir tónovaný krém na opary pre včasné začatie liečby.
Vyhnite sa aj len formálnemu bozkávaniu s cudzími osobami alebo s osobami, u ktorých je zjavný výskyt oparového ochorenia. Taktiež nepoužívajte žiadny spoločný riad s ďalšími osobami. Najrizikovejšia je fáza prasknutia pľuzgierikov, keď z oparov vyteká infikovaná tekutina.