Opar a jeho fázy - Vectavir

Opar a jeho fázy

  • Svrbenie
  • Začervenanie
    a opuch
  • Tvorba
    pľuzgiera
  • Tvorba
    chrasty
  • Hojenie

Začnite s liečbou Vectavirom

Emocionálna záťaž

1. fáza svrbenia

Na postihnutom mieste (zvyčajne na pere alebo v jej okolí) cítite jemné brnenie, pálenie alebo pnutie. Táto fáza bežne nastáva v noci, keď spíte. Často je ťažké začať liečbu hneď pri prvotných príznakoch. Vectavir, dermálny krém na liečbu oparu, je účinný aj v neskorších fázach herpesu.

2. Fáza začervenania a opuchu

Postihnuté miesto sčervenie a objaví sa opuch, ktorý sa prejaví ako malý pupienok v miestach, kde ste predtým pociťovali brnenie. Aj v tejto fáze siahnite po tónovanom kréme na opary Vectavir, ktorý pomôže utlmiť bolesť a urýchli hojenie. Začínajúci herpes navyše prirodzene prekryje, takže bude menej viditeľný.

3. Fáza tvorby pľuzgiera

Bolesť je najintenzívnejšia a opar je už veľmi zreteľne vidieť. Obmedzuje vás v rozprávaní a aj usmiať sa je bolestivé. Predchádzajúce pupienky sa naplnia tekutinou a postupne sa zmenia na menšie pľuzgieriky, ktoré neskôr môžu splynúť do jedného väčšieho pľuzgiera. Aj v tejto fáze vám v zmiernení bolesti, urýchlení hojenia a zamaskovaní oparu pomôže Vectavir krém na opary.

4. Fáza tvorby chrasty

Pľuzgieriky už praskajú a tekutina vyteká von. V tejto chvíli je nevyhnutné dbať na zvýšenú opatrnosť, aby nedošlo k prenosu infekcie na ďalšie časti tváre alebo na iné osoby. Popraskané vriedky zasychajú a na ich mieste sa vytvára chrasta, pod ktorou vzniká nová koža. Opar v tejto fáze už nie je natoľko infekčný. Je však potrebné dávať pozor, aby ste chrastu predčasne nestrhli a ranu znovu neotvorili.

5. Fáza hojenia

Rany sa zahoja, chrasta odpadne a na jej mieste sa objaví nová koža.

Kedy vyhľadať lekára?

Vo väčšine bežných prípadov je možné liečiť opar pomocou voľne predajných liekov bez nutnosti návštevy lekára. V prípade rizikových pacientov (deti, tehotné a dojčiace ženy) môže mať primárna infekcia vírusom Herpes simplex či opätovné prepuknutie ochorenia závažné následky.**** Návštevu lekára v prípade oparu rozhodne nepodceňujte.