Liečba oparov - Vectavir

Vectavir...

... rýchlo
vráti dôvod
na úsmev.

Keď už máte herpes

Nestihli ste začať liečbu oparu v jeho prvotnej fáze (brnenie alebo už dokonca sčervenanie)? Použite Vectavir tónovaný krém s účinnou látkou penciklovir, ktorý odstraňuje bolesť, urýchľuje hojenie a je účinný vo všetkých fázach liečby oparu.

Výhody liečby

Čo by ste mali vedieť o liečive Vectavir tónovaný krém na opary 10 mg/g krém s jedinečnou účinnou látkou penciklovir:

  • Je účinný aj pri začatí liečby v neskorších fázach oparu (fáza pupienkov a pľuzgierikov)
  • Významne skracuje dobu vylučovania vírusu
  • Výrazne skracuje dobu hojenia
  • Tlmí bolesť
  • Umožňuje diskrétnu aplikáciu
  • Telová farba podporuje prirodzený vzhľad pokožky 
  • Neobsahuje kortikoidy 
  • Neobsahuje parabény 

Aplikujte:

  • Každé 2 hodiny
  • Po dobu 4 dní

Vectavir tónovaný krém na opary 10 mg/g dermálny krém. Liek na vonkajšie použitie. Obsahuje penciklovir. Pred použitím si pozorne prečítajte písomnú informáciu alebo sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom. Viac o prípravku si môžete prečítať v skrátenej informácii o prípravku.

 

 

Ako Vectavir účinkuje?

Vectavir obsahuje účinnú látku penciklovir, ktorá patrí do triedy virostatík. Virostatiká sú liečivé látky, ktoré sa používajú na zastavenie množenia vírusov. Vectavir pôsobí priamo v jadre infikovanej bunky a tým pozastavuje ďalšiu replikáciu vírusov. Klinické štúdie preukázali, že Vectavir ako masť na opary zrýchľuje hojenie až o 30 % a dobu nákazlivosti skracuje až o 40 %.*

Nepodchytili ste liečbu oparu hneď na začiatku?

S Vectavirom môžete liečbu začať aj vo fáze tvorby pľuzgierikov.

Aplikácia

Pozrite sa, aká jednoduchá a diskrétna je aplikácia krému Vectavir na liečbu oparov. Vďaka tube s úzkym zakončením aplikujete krém presne na postihnuté miesta. Telová farba krému dodá vašej pokožke prirodzený vzhľad.

Rovnako ako pri každom herpetickom ochorení by sa mala liečba antivírusovými a ďalšími prípravkami aj pri opare na pere zahájiť čo najskôr: ideálne už pri výskyte prvotných príznakov ako sú pálenie a svrbenie. Opar na pere sa však môže objaviť cez noc alebo aj bez týchto ohlasovacích príznakov, čo včasné zahájenie liečby sťažuje.

Nanesenie krému by sa malo vykonávať pomocou úzkeho aplikátora, alebo ideálne pomocou vatovej tyčinky, ktorú následne vyhodíte. Ak sa prípravok nanáša na opar priamo čistými prstami, je potrebné si ich hneď po aplikácii dôkladne umyť mydlom a použiť jednorazový uterák.

Pozor: zasiahnuté oblasti kože sú až do vytvorenia chrasty (vysoko) nákazlivé.